Netbook z dwoma systemami – Windows XP oraz Google Android

Na wystawie w Tai pei, pokazano netbooka Aspire One D255, który ma być wyposażony w procesor Atom, ale jego główną zaletą ma być obecność dwóch systemów - Windowsa XP oraz Androida.

Chociaż nie jest to najświeższy pomysł, bowiem o netbooku z dwoma systemami słyszymy już od jakiegoś czasu to Acer prezentuje i wprowadza na tajwański rynek maszynę, która jako główny system będzie ładować platformę Windows XP, jednak jako drugi, szybko ładujący się system oferuje platformę Google Android. Netbook został zaprezentowany podczas Taipei Computer Application Show i zamiast dwurdzeniowego Atoma, jak wcześniej się spodziewano, wyposażony jest w jednordzeniowy procesor Atom N450 z zegarem 1,66 GHz, 1 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę GMA 3150, 160-gigabajtowy dysk twardy, łączność WiFi, 3- lub 6-komorową baterię oraz 10,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Aktualnie netbook AOD255 jest już dostępny na Tajwanie. Na wyspie można go kupić za równowartość 1200 złotych.

Przeczytaj, dlaczego netbook z systemem Android nie jest dobrym pomysłem!

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.