Nokia X3, czyli ekran dotykowy + klawiatura alfanumeryczna

Nokia prezentuje nowy telefon, oparty na platformie S40. Urządzenie posiada zarówno ekran dotykowy, jak i klawiaturę alfanumeryczną, a wszystko to w obudowie mierzącej 9,6 mm grubości.

Fiński producent przedstawia światu swój pierwszy telefon z linii Touch and Type, który oferuje zarówno ekran dotykowy, jak również dość sporą klawiaturę alfanumeryczną. Nokia X3 to czterozakresowy telefon GSM z obsługą sieci WCDMA, który wyposażony jest w 2,4-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, łączność WiFi 802.11n, łączność Bluetooth 2.1, port microUSB, gniazdo kart microSD, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, preinstalowaną aplikację Facebook i Twitter, a także dostęp do sklepu Ovi Store.

W tym modelu zastosowano odświeżoną platformę S40. Konstrukcja mierzy 106,2 x 48,4 x 9,6 milimetra, zaś waży 78 gramów. Bateria pozwoli natomiast na 5 godzin rozmów lub do 17 dni czuwania.

Nokia X3 dostępna będzie do końca września 2010 roku w czternastu państwach (wśród których niestety brakuje Polski), w cenie 125 euro przed opodatkowaniem. W Polsce możemy zatem spodziewać się premiery pod koniec roku oraz ceny w okolicach 700 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.