Czy to jest właśnie Menlo?

Nowy smartfon od Microsoftu z … barometrem?

Projekt o kodowej nazwie Menlo, który jak zakładano miał kryć nowy tablet Microsoftu, okazał się być prototypem smartfonu z wbudowanym... barometrem.

Kilka miesięcy temu pojawiły się pogłoski o Microsoftowym projekcie Menlo. Wszyscy zakładali, że będzie to nowy tablet, jednak jak wynika z najnowszych przecieków najprawdopodobniej chodzi o prototypowy telefon.

Menlo ma być smartfonem z systemem operacyjnym bazującym na Windows CE 6.0 R2, wyposażonym w ekran o przekątnej 4,1 cala i rozdzielczości 800×480 pikseli oraz, co szczególnie ciekawe, trzyosiowy  akcelerometr i… barometr. Jak wynika z dostępnych informacji, jako demonstracja możliwoścu wspomnianych czujników służy zainstalowana na nowym telefonie aplikacja o nazwie „Greenfield”, która przy wykorzystaniu danych z akcelerometrów pozwala odtworzyć trasę, którą przeszliśmy, dzięki czemu możemy trafić bez problemu np. do zaparkowanego na wielkim parkingu samochodu. .

Nie jest jeszcze znana data premiery tego urządzenia – ba, nie wiadomo nawet, czy kiedykolwiek faktycznie trafi ono do sprzedaży. W końcu to tylko prototyp…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.