Google wpuszcza konkurencyjną platformę na własny teren?

PayPal zintegrowany z systemem Android?

Pojawia się coraz więcej niepotwierdzonych informacji "z dobrze poinformowanych źródeł" o współpracy PayPala z Google'em. Według nich, wkrótce Android będzie obsługiwał PayPala natywnie.

Umowa między Google’em a PayPalem zaowocowałaby natywną obsługą tej jednej z największych platform transakcyjnych w Androidzie. Według informacji zdobytych przez redakcję Bloomberg, rozmowy są cały czas w toku i jeszcze nie wiadomo, czy będą one w jakikolwiek sposób owocne.

Taki układ wydaje się dziwny z punktu interesów Google’a. Obecnie użytkownicy smartfonów z Androidem mają już jeden system płatności do dyspozycji i to pochodzący od wyszukiwarkowego giganta: mowa tu o Google Checkout. Dzięki niemu można kupować aplikacje ze sklepu Android Market (w krajach, w których udostępnia on płatne aplikacje).

Dla nas jednak to tylko dobre informacje. Po pierwsze, będziemy mieli alternatywę, jeżeli z jakichś przyczyn Checkout nam nie odpowiada. Po drugie, zwiększy to szanse na płatny Market w Polsce.

Pamiętajmy jednak, że to tylko plotki. Ani Google, ani PayPal, nie zdecydowały się ich skomentować.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.