Oracle pozwała Google'a za wykorzystanie ich software'u bez zgody

Pierwszy trojan na Androida wysyłający SMS-y

Jeszcze raz potwierdza się teza, że jeżeli coś jest popularne to staje się mniej bezpieczne: Kaspersky Labs poinformował dzisiaj o nowym trojanie na mobilny system Google'a.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak Android zdobywa coraz większą popularność. Wygląda na to, że hakerzy uznali, że stał się już celem wartym ataków.

Szkodliwe oprogramowanie nosi nazwę: „Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a” i ma tylko 13KB. Wygląda jakzwykły odtwarzacz wideo, ale jest niezwykle groźny. Wykorzystuje system do wysyłania SMS-ów na numery premium, a więc  naciąga nas na duże koszty.

Po ściągnięciu oprogramowanie wygląda, jak typowy plik z rozszerzeniem.APK. Jeżeli je zainstalujemy wtedy pozwolimy zainfekować swój telefon.

Kaspersky Labs podaje, że trojany stanowią najliczniejszą grupę wśród całego złośliwego oprogramowania na smartfony. Z powodu wzrostu liczby sprzedawanych urządzeń z Androidem, możemy się spodziewać kolejnego złośliwego oprogramowania – dodają eksperci.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.