Rynkowy atak tabletów Asusa

Dyrektor generalny Asusa ujawnia ceny swoich nowych tabletów - Eee Pada z systemem operacyjnym Android 3.0 oraz Eee Pada z procesorem Core 2 Duo i systemem Windows 7.

Jerry Shen, CEO firmy Asus, potwierdza cennik swoich najnowszych tabletów, które zaatakują rynek w 2011 roku. Model Eee Pad EP101TC z systemem operacyjnym Google Android w wersji 3.0 będzie kosztować 399 dolarów (ponad 1300 złotych), kiedy zadebiutuje na rynku w marcu 2011 roku.

Tymczasem Urządzenie o oznaczeniu Eee Pad EP121, wyposażone w 12-calowy ekran dotykowy, pełną klawiaturę w ramach stacji dokującej, niskonapięciowy procesor Intel Core 2 Duo oraz system operacyjny Windows 7 Home Premium, kosztować będzie 1000 dolarów (powyżej 3200 złotych). Ten drugi model jest oczywiście znacznie droższy od iPada, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jest to w pełni funkcjonalny komputer PC.

Według dyrektora Asusa, w styczniu 2011 roku na rynek trafi jeszcze jeden model, wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy, procesor w architekturze ARM oraz system operacyjny Windows 7 Embedded Compact. Jego cena mieścić się będzie w przedziale 399 – 499 dolarów.

W październiku 2010 roku zadebiutuje także

Eee Tablet

– urządzenie z monochromatycznym wyświetlaczem LCD, które przeznaczone będzie przede wszystkim do czytania e-booków i przeglądania dokumentów. W jego wyposażeniu znajdziemy 2-megapikselową kamerę, łączność WiFi, wbudowany mikrofon, przeglądarkę internetową, gniazdo kart pamięci microSD, 2 GB wbudowanej pamięci oraz baterię, zapewniającą 10 godzin pracy.

Nad wszystkim czuwać ma system oparty na Linuksie, jednak nie będzie to Android. Cena Eee Tabletu wyniesie 300 dolarów, czyli ponad 950 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.