Smartfony Garmina-Asusa sprzedają się poniżej oczekiwań?

Garmin opublikował raport finansowy. Dobra wiadomość: pojawienie się darmowych Google Navigation i Ovi Maps zupełnie nie wpłynęło na zyski Garmina. Zła: projektowane do spółki z Asusem smartfony sprzedają się kiepsko.

Szefowie Garmina mogą mieć powód do zmartwień – smartfony Garmin Asus Nuvifone sprzedają się dużo poniżej oczekiwań.

$27 mln dochodu – to wynik ze sprzedaży smartfonów Garmina na podstawie opublikowanych przedwczoraj wyników finansowych za drugi kwartał 2010. Kwota wydaje się być ogromna, trzeba jednak pamiętać, że jednak to dochód, nie zysk. Jak określili to przedstawiciele Garmina  „jest to wynik grubo poniżej oczekiwań”. Oczywistym jest, że firma musi diametralnie zmienić politykę i obniżyć ceny, jeśli chce sprostać firmom takim jak Apple, HTC, Blackberry, które wiodą prym w sprzedaży smartfonów.

Redakcja Unwired oszacowała, że zakładając, że każdy sprzedany smartfon przynosi ok. $300 dochodu, to w całym 2 kwartale 2010, sprzedało się zaledwie 90 tys. telefonów Garmin Asus. Dla porównania na najnowszy smartfon Apple’a było 600 tys. przedpremierowych zamówień, a w pierwszy weekend iPhone 4 sprzedał się w 1,7 mln sztuk.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.