Snow Leopard: usterki w grach usunięte

W usłudze aktualizacyjnej Snow Leoparda pojawiła się nowa łatka, która usuwa wykryte usterki w module graficznym systemu. Dzięki niej gry takie, jak Starcraft II czy Portal mają działać wydajniej i stabilniej.

Poprawka zajmuje 69,2 MB i jest dostępna do pobrania poprzez usługę Software Update. Według opisu, skupia się wyłącznie na usunięciu problemów związanych z generowaniem grafiki. Po pobraniu gry Portal i Team Fortress 2 powinny działać wydajniej na wybranych Makach a Aperture 3 i StarCraft II powinny przestać się wieszać.

Problem dotyczył przede wszystkim Portala i Team Fortress 2. Gry te miały kłopoty na zakupionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy Macbookach, iMakach i Makach Mini, Makach Pro z pierwszej połowy ubiegłego roku oraz na najnowszych 15- i 17-calowych Macbookach Pro. Łatka została opracowana wspólnie z firmą Valve, twórcą owych gier.

– Robimy duże postępy w wynajdywaniu usterek w grze, jak i OpenGL i sterownikach. Pomagają nam Apple, ATI i Nvidia – komentował jakiś czas temu Rob Barris z Valve.

Źródło: AppleInsider
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.