Awaria systemu i sprzętu to (już) nie problem w dalszej pracy

Sun, Microsoft i Mozilla najbardziej leniwe w łataniu oprogramowania

Według badań IBM X-Force, co druga usterka w oprogramowaniu nie jest łatana przez jego twórcę. Tyczy się to również popularnych rozwiązań to[powych marek.

IBM X-Force wzięło na warsztat dziesięciu producentów oprogramowania, których produkty w ciągu ostatniego półrocza miały najwięcej usterek. Firmy te następnie uszeregowano w rankingu, który miał wykazać kto owych dziur nie łata. Wyniki okazały się… smutne.

Na pierwszym miejscu znajduje się Sun Microsystems, w którego programowaniu 24 procent usterek jest wciąż niezałatanych. Na drugim miejscu widnieje Microsoft (23,2 procent), na trzecim zaś Mozilla (21,3 procent).

Dalej w rankingu są Apple, IBM i Google, ale nie mają się czym pochwalić. W ich oprogramowaniu jest wciąż, odpowiednio, 12,9, 10,3 i 8,6 procent wykrytych w ciągu półrocza a niezałatanych dziur. Na siódmym miejscu znajduje się twór wyjątkowy, bowiem „społeczność tworząca system Linux). Dalsze miejsca zajmują Oracle (6,8 procent), Cisco (6 procent) i Adobe (2,9 procent).

0
Źródło: Computerworld.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.