Symbian sprzedaje dziennie 300 000 telefonów. To wynik o 100 000 lepszy od Google'a.

Symbian: 200 000? My sprzedajemy 300 000 telefonów dziennie!

Informacja, że codziennie na świecie aktywowanych jest 200 000 telefonów z Androidem nie na wszystkich zrobiła wrażenie. Odpowiedź Symbian Foundation można w skrócie ująć tak: Phi!

Wczoraj pisaliśmy o rosnącej popularności telefonów z Androidem. Wygląda na to, że na odpowiedź ze strony Symbiana nie trzeba było długo czekać. Powołując się na raport firmy Canalys, a więc tej samej, która przygotowała raport dla Google’a, Symbian ogłosił, że dziennie na świecie sprzedawane jest 300 000 telefonów z tym system. Jest to więc wynik o 100 000 większy niż ich konkurenta. Nie tak dawno opublikowane wyniki Gartnera zdają się potwierdzać ten fakt.

Trzeba jednak dodać, że o ile smartfony z Androidem to w ogromnej większości w pełni zasługujące na ten tytuł nowoczesne urządzenia z dotykowymi ekranami, o tyle lwia część telefonów z Symbianem to w porównaniu do konkurencji sprzęt mocno przeterminowany, trafiający głównie na rynki krajów rozwijających się i do najmniej wymagających użytkowników.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.