USA: Apple iOS wciąż najpopularniejszy, ale Android lepiej się sprzedaje

Google staje się coraz większym zagrożeniem dla Apple'a. Smartfony z systemem operacyjnym Android sprzedają się coraz szybciej, podczas gry u iOS-a widać względną stagnację.

Według danych uzyskanych przez firmę Nielsen, w pierwszym kwartale bieżącego roku Android zainstalowany był w 27 procentach sprzedawanych smartfonów. Z kolei jeśli chodzi o iOS, współczynnik ten wyniósł 23 procent. Apple jednak dalej dominuje w całkowitej liczbie aktywnych urządzeń. 28 procent smartfonów w Ameryce ma iOS-a, zaś „tylko” 13 procent Androida. Oba te systemy bledną jednak przy BlackBerry OS, który jest zainstalowany na 35 procentach amerykańskich smartfonów.

Jeżeli trend ten się utrzyma, Apple może mieć poważne kłopoty jeśli chodzi o utrzymanie swojej dominacji nad Google’em. Na rynku amerykańskim obecnie sprzedawanych jest 20 modeli telefonów z Androidem i raptem dwa z iOS-em. Wielką niewiadomą jest też Windows Phone 7, który pojawi się na rynku po wakacjach.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.