Wielki Brat patrzy...

USA: podglądanie uczniów przez kamery w laptopach legalne

Prokuratura federalna nie postawi w stan oskarżenia pracowników szkół dystryktu Filadelfia, którzy robili zdjęcia poprzez kamery internetowe uczniom pożyczającym szkolne laptopy.

Pamiętacie niedawną aferę z Filadelfii? Dla przypomnienia, każdy uczeń mógł wypożyczyć ze szkoły laptopa do celów naukowych. Administracja zarządzająca komputerami robiła jednak coś, o czym uczniowie nie mieli pojęcia: zdalnie wykonywali im zdjęcia poprzez kamerę internetową. W różnych sytuacjach, w tym prywatnych. Jednak nikt nie zostanie postawiony w stan oskarżenia, bowiem prokuratura federalna, po śledztwie, nie stwierdziła znamion przestępstwa.

Według dochodzenia, system namierzający laptopy miał służyć do ich odzyskania w razie ewentualnej kradzieży i nie został użyty w żadnym innym celu. Żadne z 56 000 wykonanych zdjęć nie było „nieprzyzwoite”, jak twierdzi prokuratura. Pozew został więc oddalony. Szkoły zobowiązały się do informowania uczniów o „dodatkowej funkcjonalności” ich komputerów.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.