Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne

Wypożyczalnia filmów na portalu YouTube

Już od ponad pół roku nieoficjalnie, szeptem wręcz, mówi się o wypożyczalni wideo YouTube. Plotki powoli przybierają formę poprzez rozmowy Google'a z wytwórniami filmowymi.

Według informacji, do których dotarła redakcja FT.com Europe, Google obecnie rozmawia z Hollywood na temat płatnego strumieniowania filmów wideo. Argumenty wykorzystywane przez YouTube’a to mający mieć wkrótce premierę projekt Google TV, który z pewnością ma duży potencjał, a także wprowadzenie filmów w świat społecznościowy. A YouTube niewątpliwie jest jednym z pionierów web 2.0 i, wbrew pozorom, jest atrakcyjną propozycją dla wytwórni filmowych, zwłaszcza w przypadku tak rozpoznawalnej i udanej platformy, jaką jest portal Google’a.

Wypożyczalnia YouTube pozwoli na strumieniowanie dowolnego filmu z oferty za maksimum pięć dolarów (w przypadku największych hitów). Negocjacje cenowe trwają już od paru miesięcy, jednak w związku z nadchodzącymi premierami telewizji Google’a i Apple’a, wszystkim powoli zaczyna się spieszyć.

Czytaj też: W YouTube obejrzysz całe filmy za darmo. Legalnie!

0
Źródło: FT.com Europe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.