Nintendo idzie swoją własną drogą

– Następca Wii zaszokuje wszystkich – twierdzi Nintendo

Masz otwartą buzię? To ją zamknij, by odpowiednio zareagować na zapowiedź Nintendo. Bo zdaniem twórcy Metroida, Yoshio Sakamoto, nowa konsola japońskiego producenta będzie taka, że, wybaczcie kolokwializm, szczęka opadnie.

Nintendo może nie trafia w gusta wszystkich graczy, szczególnie tych hardkorowych, ale niewątpliwie przeciera szlaki. Warto pamiętać, że zarówno Move, jak i po części Kinect, to rozwinięcie pomysłu znanego już z konsoli Wii. A gry wyświetlane trójwymiarowo? Sony walczy z oprogramowaniem, Microsoft to rozważa, a Nintendo ma to już nawet w konsolach przenośnych. Jaki więc będzie następca Wii?

– W Nintendo czujemy się w obowiązku zaskakiwać użytkowników. Nigdy nie szliśmy w ślady innych, wolimy tworzyć coś nowego, co przyciąga uwagę. Wydaje mi się, że tak już będzie zawsze. A jedno mogę wam obiecać: nowa maszyna Nintendo spowoduje, że szczęka opadnie wam do podłogi – twierdzi Yoshio Sakamoto, współtwórca gry Metroid.

Trzymamy za słowo!

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.