Gdzie dwóch się bije, tam Apple korzysta

50% rynku gier mobilnych należy do Apple. Przynajmniej według Jobsa

Wygląda na to, że Sony i Nintendo mogą mieć niemały problem ze 'swoim' rynkiem konsol przenośnych. Apple nawet nie produkuje przenośnej konsoli w sensie stricte, ale jak widać, takie szczegóły nie przeszkadzają im w dominacji.

Steve Jobs na wczorajszej konferencji Apple zdradził dziennikarzom, że sam iPod Touch sprzedaje się lepiej niż Nintendo DS i Sony PSP, co tym samym daje Apple’owi 50% rynku gier mobilnych. Według Jobsa, użytkownicy iPodów touch pobrali 1,5 miliarda gier i aplikacji rozrywkowych, nie wspominając o użytkownikach iPhone’ów i iPadów.

Trochę ciężko nam uwierzyć w te dane, zważywszy na fakt, że sama konsola Nintendo sprzedała się w 132 milionach egzemplarzy, a urządzeń z iOSem według Apple – 120 milionów. Wszystkich urządzeń, nie samych iPodów o których była mowa… Jeśli dane giganta z Cupertino się potwierdzą to można tylko pogratulować i pozazdrościć użytkowników.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.