Tablet Adam z wyświetlaczem Pixel Qi

7-calowy wyświetlacz Pixel Qi dla tabletów i czytników e-booków

Na pierwszą połowę 2011 roku, firma Pixel Qi przygotowuje nowy, 7-calowy panel 3qi, który skierowany ma być do tabletów oraz czytników e-booków.

Firma Pixel Qi przygotowuje premierę 7-calowego wyświetlacza 3qi, który ma rywalizować z technologią papieru elektronicznego firmy E Ink w segmencie tabletów i czytników e-booków. Będzie to uzupełnienie większego, 10-calowego panelu, który na rynek trafi pod koniec 2010 roku za sprawą długo wyczekiwanego tabletu Adam, projektowanego przez Notion Ink. Mniejszy, 7-calowy wyświetlacz zadebiutuje na rynku natomiast w pierwszej połowie 2011 roku.

Wyświetlacze Pixel Qi charakteryzują się wieloma trybami pracy – mogą funkcjonować jako zwykłe, podświetlane od tyłu panele LCD do użytku w domu, ale także pracować mogą w trybie refleksyjnym, do którego wykorzystywane jest światło zewnętrzne. Przy tym drugim zastosowaniu, obraz wyświetlany jest w trybie czarno-białym, jednak w odróżnieniu od technologii E-Ink, nawet w tym trybie ekran jest w stanie wyświetlać materiały wideo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.