Android nie nadaje się do tabletów, twierdzi… Google

Android w obecnej wersji nie nadaje się do tabletów i nie może rywalizować z iPadem, a Galaxy Tab to przerośnięty telefon. Kto to powiedział? Nie, nikt z Apple. To słowa Hugo Barra, szefa działu mobilnego Google'a!

Zdaniem przedstawiciela Google’a, bieżąca wersja Androida, czyli Froyo (2.2), nie jest system dla tabletu, który mógłby rywalizować z iPadem. Czemu więc i tak jest stosowany w urządzeniach takich, jak Galaxy Tab?

Jak twierdzi Hugo Barra, szef działu mobilnego Google’a, „Galaxy Tab to przerośnięty telefon. A co do innych tabletów, to Android jest otwartym systemem, każdy go może stosować gdzie chce, z różnym skutkiem. Android Market jednak nie zadziała na tych wszystkich urządzeniach, a sam Froyo nie jest pod nie zoptymalizowany”.

Dopiero przyszłe wersje Androida, nazwane Gingerbread i Honeyconb, według niepotwierdzonych informacji, będą projektowane tak, by nadawały się do wykorzystania na tabletach.

Imponująca samokrytyka. Czekamy więc na przyszłe wersje tego systemu. A co do tabletów… wkrótce pierwsze testy. Szczególnie jesteśmy ciekawi owego „przerośniętego telefonu”…

0
Źródło: TechRadar UK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.