Apple domaga się zamknięcia bloga swoich fanów

W oficjalnym piśmie skierowanym do firmy Blomedia, właściciela Applemanii, amerykański producent określa funkcjonowanie serwisu jako "czyn nieuczciwej konkurencji".

„Wykorzystanie znaku APPLEMANIA oraz znaku graficznego Apple na stronie http://applemania.pl/ narusza prawa wyłączne naszego Mocodawcy (Apple – przyp. red.) do jego znaków towarowych oraz stanowi czyn nieuczciwej konkurencji” – czytamy w oficjalnym piśmie skierowanym do firmy Blomedia. Co za tym idzie, Apple domaga się nie tylko usunięcia z serwisu wszelkich znaków graficznych przypominających jabłko (co już się stało), lecz także tego, aby Blomedia zrzekła się domeny internetowej applemania.pl i zamknęła blog.

– Applemania nigdy nie miała na celu w jakikolwiek sposób konkurować z Apple’em, ani tym bardziej dezawuować tę markę – powiedział Jan Blisntrub, redaktor zarządający Blomedia – Dziwi nas i zaskakuje, że firma Apple domaga się likwidacji serwisu zrzeszającego jej fanów. Nasuwa się pytanie, czy podobne działania zostaną wkrótce podjęte wobec innych podobnych serwisów w Polsce i na Świecie.

Applemania istnieje już od 2007 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.