Canon Pixma MG6150

Urządzenia wielofunkcyjne w ostatnim czasie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Canon nie pozostaje w tyle. Nowy model Pixma MG 6150 przetestowany w laboratorium CHIP to następca MP640.  Zmiany to nie tylko kosmetyka. Oprócz nowej obudowy, dotykowych i podświetlanych przycisków, nowość została wyposażona w sieć WLAN w standardzie “n”, oraz dodatkowy, szary tusz wspomagający wydruki foto. Ponadto jak poprzednio mamy do dyspozycji automatyczny dupleks, dodatkowy podajnik papieru, złącza kart pamięci oraz port PictBridge.
Canon Pixma MG6150

Nieco ponad dwie minuty to całkiem dobry rezultat, choć jak widać można i szybciej...

Nieco ponad dwie minuty to całkiem dobry rezultat, choć jak widać można i szybciej…

Od pewnego czasu lustrzanki Canona mogą nagrywać filmy w jakości HD, dostarczone z drukarką oprogramowanie odtwarza filmy HD i pozwala na zaznaczenie wybranych klatek oraz wydrukowanie ich. Wcześniej wspomniany dodatkowy tusz pomaga drukować zdjęcia. Rzeczywiście jakość ich jest bardzo dobra, choć skok jakości nie jest  aż tak ogromny. Poprzednio jakość była również niezła. Na pewno zyskują zdjęcia czarno-białe. A jak się okazuje wadą każdego dodatkowego tuszu jest zwiększenie kosztów druku. Eksploatacja w związku z tym jest dość kosztowna, można mieć nadzieję, że cena nowych tuszy trochę spadnie.

Krótki czas skanowania to dobra wiadomość, gdy w starych albumach czekają pokaźne zasoby zdjęć do skanowania.

Krótki czas skanowania to dobra wiadomość, gdy w starych albumach czekają pokaźne zasoby zdjęć do skanowania.

W porównaniu do poprzedniego modelu oprócz dodatkowego wyposażenia urządzenie to jest także nieco szybsze.  Elegancko się prezentuje, chociaż na pięknym fortepianowo czarnym lakierze szybko pojawiają się odciski palców, nie wspominając o kurzu. Przetarcie nawet miękkim podkoszulkiem może spowodować pojawienie się delikatnych zarysowań. Jak na sprzęt tego typu odporność powinna być nieco wyższa.

Połączenie szybkiego skanera z drukarką jest całkiem przyzwoite.

Połączenie szybkiego skanera z drukarką jest całkiem przyzwoite.

Canon Pixma MG6150 to bardzo ciekawy i dobrze wyposażony sprzęt, pozostaje mieć nadzieję że jego cena także spadnie do poziomu poprzednika.

Robert Dutkiewicz