Jeżeli do newsa przyciągnęła cię ta fota, to znaczy, że znasz witrynę o której mowa...

Dane miłośników striptizu w rękach cyberwłamywaczy

Włamywacz, któremu udało się złamać zabezpieczenia witryny The Ultimate Strip Club List, przechwycił 30 tysięcy haseł i 80 tysięcy aktualnych adresów e-mailowych. Szykuje się potężna spam-bomba?

Jeżeli byłeś członkiem The Ultimate Strip Club List, to… pewnie się do tego nie przyznasz. Mamy więc dla ciebie radę: jeśli nie masz nic wspólnego z tą stroną (to przecież oczywiste!), to nie sprawdzaj, czy nie używasz tego samego hasła na innych portalach. Gdybyś miał (a przecież nie masz!), to radzilibyśmy ci wtedy je zmienić na inne. A skoro nie masz z tym nic wspólnego, to nie musisz rozważać, czy przypadkiem nie porzucić tej skrzynki mailowej, bo przecież wkrótce nie czeka ją atak ze strony spamerów.

Do wykradzenia haseł i namiarów na konta pocztowe wystarczył trik SQL Injection, czyli wykorzystanie luki w zabezpieczeniach bazy danych SQL.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.