Macie już dostępną wersję Instant? My jeszcze nie...

Google Instant od dziś po polsku

Google Instant od dziś jest już dostępne w polskiej wersji wyszukiwarki. Usługa jest już wdrażana i za dwa dni powinna być już aktywna dla wszystkich zalogowanych użytkowników.

Aby skorzystać z Google Instant trzeba będzie być, niestety, zalogowanym na swoje konto Google. A czym właściwie jest owe tajemnicze Instant? To nowy interfejs znanej nam wyszukiwarki i usprawniona infrastruktura odpowiedzialna za wyświetlanie wyników. Ma znacznie ułatwić wyszukiwanie treści, wyświetlając rezultaty już w trakcie wpisywania frazy przez użytkownika. Według wyliczeń Google, czas zaoszczędzony dzięki Instantowi to od 2 do 5 sekund na każde wyszukiwanie. Dla przykładu: po wprowadzeniu Google Suggest (autouzupełniania), średni czas wpisywania przeciętnego zapytania skrócił się o 50%.

Google Instant to również:

  • Dynamiczne wyniki – sugerowane wyniki wyszukiwania są wyświetlane dynamicznie podczas wpisywania zapytania.
  • Przewidywanie tekstu – w trakcie pisania, jasnoszarym kolorem wyświetlana jest przewidywana treść zapytania.
  • Przewijanie wyników wyszukiwania – Funkcja pozwala na przewijanie przewidywanych haseł i natychmiastowy podgląd wyników.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.