Google walczy z fragmentacją Androida, wydaje Gmaila jako aplikację

Google coraz silniej walczy z fragmentacją Androida, czyli rozdrobnieniem systemu na różne wersje. Gigant chce częściowo walczyć z tym problemem, oferując wewnętrzne aplikacje na Markecie.

Gmail dołącza do grupy aplikacji, które dotychczas stanowiły wewnętrzną część Androida, a zostały przeniesione na Market. Ma to umożliwić łatwą i automatyczną aktualizację tym osobom, których producent smartfona ociąga się z aktualizacją całego systemu.

Gmail dostępny jest na Markecie za darmo. Warto go zainstalować, mimo posiadania już go w telefonie, gdyż od tej pory ten moduł będzie aktualizowany niezależnie od samego Androida, poprzez Market.

W samym Gmailu poprawiono odpowiadanie na wiadomości, dostęp do cytowanego tekstu i dodano częściową obsługę Priorytetów.

Lista aplikacji, które stanowią część Androida, ale już są aktualizowane przez Market (co oznacza, że by zacząć uzyskiwać aktualizacje, trzeba je reinstalować właśnie poprzez sklep Google’a): Flash Player, Authenticator, Mapy, Gmail, Pinyin IME, Listen, Earth, Search, Voice Search, Finance, Moderator, Buzz Widget, Chrome to Phone, Sky Map, Voice, Street View, Gesture Search, Scoreboard, Googles, Translate, Panoramio Uploader

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.