Pierwszy na świecie znaczek z Augmented Reality

Gratka dla filatelistów: pierwszy znaczek z Augmented Reality

Brytyjska Royal Mail wydała właśnie pierwszy na świecie interaktywny znaczek pocztowy we współpracy z firmą Junaio, zajmującą się tworzeniem aplikacji Augmented Reality.

Kto by pomyślał, że Królewska Poczta postanowi być o krok przed wszystkimi jeśli chodzi o nowe technologie w znaczkach pocztowych. Nie jest to wiadomość stricte komputerowa, ale na pewno ważne wydarzenie jeśli chodzi o geekowe technologie coraz śmielej wkraczające w życie ludzi niezainteresowanych gadżetami.

Sam znaczek pochodzi z serii Great British Railway Special Stamps (tj. Specjalne Znaczki Wspaniałej Kolei Brytyjskiej) i żeby „wejść z nim” w interakcję, trzeba się trochę pomęczyć. Czyli pobrać darmową aplikację

Junaio

(jest na AppStore i na Android Market), wykadrować znaczek i obejrzeć jak Bernard Cribbens recytuje wierz W.H Audena pt. „Night Mail”

I to jest ten drobny problem całej zabawy z Augmented Reality – trzeba coś ściągać, w coś celować telefonem – liczymy na jakiś przełom usprawniający korzystanie (na przykład jakiegoś rodzaju ustandaryzowanie AR), a tymczasem filmik szybciej da się obejrzeć na YouTube:

0
Źródło: Geeky Gadgets
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.