HTC Desire Z – sprzętowa klawiatura i nowy Sense (aktualizacja!)

HTC zaprezentowało telefon Desire Z, który jest wyjątkową ciekawostką z uwagi na swoją konstrukcję. Urządzenie posiada też zupełnie nową nakładkę Sense.

Desire Z to przede wszystkim bardzo ciekawa obudowa. Klawiatura w telefonie wysuwa się bowiem na kształt litery „Z”, przesuwając ekran na dół, który, gdy telefon jest złożony, kryje ową klawiaturę wyposażoną w cztery rzędy przycisków. Poza tym Deisre Z to 800-megahercowy procesor, 768 MB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania filmów HD i 1,5 GB wewnętrznej pamięci. Ekran jest wykonany w technologii Super LCD.

Nakładka Sense również została uaktualniona, dodając nowe funkcje do starych aplikacji, jak i wprowadzając nowe. Warto tu wymienić nowego klienta pocztowego ze zunifikowaną skrzynką odbiorczą, HTC Maps, lepszą integrację z Facebookiem i obsługę HTCSense.com. Całością zarządza Android 2.2.

Desire Z pojawi się w sprzedaży w październiku.

Aktualizacja: polska cena w momencie premiery to 2 300 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.