Flame'y niezbyt obraźliwe w świetle prawa?

Komentując wpisy na CHIP.pl i innych portalach stajesz się osobą publiczną

Jak orzekł Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, osoba, która udziela się w komentarzach i na forum internetowym uczestniczy w życiu publicznym, a zatem ocenianie owej osoby nie narusza jej dóbr osobistych.

Nie wiem czy wiesz, drogi członku społeczności CHIP.pl, ale twoje wpisy na naszym (i innych) portalu czynią z ciebie osobę publiczną. Tak przynajmniej stwierdzili sędziowie z Sadu Apelacyjnego we Wrocławiu. Komentowanie bieżących wydarzeń jest cechą, która czyni osobę publiczną. Co to oznacza?

Krytykowanie ciebie nie narusza twoich dóbr osobistych w rozumieniu prawa, a zatem ocena ich naruszeń jest udzielana za pomocą zupełnie innej miary, dużo szerszej. To samo tyczy się internetowych publicystów i wszystkich dyskutantów używających cyberprzestrzeni jako narzędzia.

My jednak dalej będziemy kasować posty obraźliwe względem innych użytkowników. Wzajemny szacunek owocuje ciekawszymi dyskusjami.

0
Źródło: Gazeta Prawna
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.