Microsoft: „Dni Blu-ray’a są policzone”

Microsoft podziela opinię Apple'a, że czasy Blu-ray'a są policzone. Formatem HD przyszłości są, zdaniem giganta z Redmond, media strumieniowane.

Podobnie jak Steve Jobs, Stephen McGill, odpowiedzialny za brytyjski oddział marki Xbox, uważa, że dni formatu Blu-ray są policzone. – Ludzie przenieśli się z płyt DVD na pobieranie i strumieniowanie plików, dlatego właśnie oferujemy na Zune’ie błyskawiczne strumieniowanie mediów w rozdzielczości 1080p, bez pobierania plików ani czekania na ich zbuforowanie – mówi McGill, dodając, że „teraz ludzie zaczynają rozumieć, czemu warto było wystawić na sprzedaż konsole Xbox 360 w niewygórowanej cenie” (Zune dostępny jest między innymi na konsolę Microsoftu).

Ciężko się z tym nie zgodzić. Jakiekolwiek badania rynku pokazują, że popyt na media strumieniowane znacznie przewyższa popyt na media na fizycznych nośnikach. Pamiętać jednak należy, że nie wszędzie mamy wydajne, wielogigabitowe łącza. Niektórzy mogą zapomnieć o strumieniowaniu filmów w 1080p…

Czytaj też: Microsoft: „Już nikt nie gra w shootery na PC-tach”

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.