Nigdy więcej nie martw się o ostrość wykonywanego zdjęcia!

Demonstracja soczewki Adobe i obsługującego ją algorytmu działającego na kartach graficznych przyćmiła nowości organizatora konferencji, firmy Nvidia. Trudno się dziwić, perspektywa końca rozmytych zdjęć brzmi obiecująco!

Podczas konferencji firmy Nvidia, w której to różne firmy demonstrowały możliwości, jakie daje przetwarzanie równoległe na kartach graficznych, szczególną uwagę przyciągnęło Adobe ze swoimi soczewkami plenoptycznymi. Dzięki nim można dowolnie manipulować ostrością zdjęcia nawet po jego wykonaniu.

Technologia jest wciąż w powijakach i nie należy spodziewać się jej prędko na rynku, ale czujemy, że za kilkanaście (?) miesięcy będzie to absolutny hit w segmencie cyfrowej fotografii. Soczewka plenoptyczna wygląda podobnie, jak owadzie oko: składa się z setek mniejszych elementów. Dołączone oprogramowanie, które wykorzystuje moc kart Nvidia, składa je następnie w jedną całość i pozwala tworzyć trójwymiarowe zdjęcia lub dowolnie manipulować ich ostrością, w tym różnych planów.

Zobaczcie sami jak to wygląda na wideo poniżej, polecamy też galerię dołączoną do newsa.

0
Źródło: LAPTOP Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.