Anssi Vanjoki po 20 latach spędzonych w firmie Nokia, uważa że Symbian nie ma szans w segmencie dotykowych smartfonów

Odszedł, bo nie został dyrektorem Nokii. Teraz twierdzi, że Symbian nie ma szans w segmencie smartfonów

Anssi Vanjoki postanowił opuścić firmę Nokia, po 20 latach owocnej współpracy. Na odchodne stwierdził, że system Symbian nie ma szans w rywalizacji z iOS-em i Androidem w segmencie dotykowych smartfonów.

Anssi Vanjoki popełnił niedawno dość śmieszną wypowiedź na temat systemu operacyjnego Google Android. Uważa on, że inwestowanie w ten system, jest jak siusianie w majtki, aby się ogrzać. Pomimo to, Fin, związany od ponad 20 lat z Nokią, uważa, że system operacyjny Symbian nie ma większych szans w rywalizacji z platformami Apple iOS oraz Google Android w segmencie smartfonów z dotykowymi ekranami. Do czego zatem można porównać inwestowanie w Symbiana? Odpowiedzi na to pytanie Vanjoki na szczęście nam oszczędził.

Powodem tej wypowiedzi jest zapewne rychła rezygnacja 54-latka ze swojego dotychczasowego stanowiska w fińskiej firmie – wicedyrektora wykonawczego ds. rozwiązań mobilnych. A dlaczego opuszcza swojego pracodawcę? – Nie zostałem dyrektorem generalnym – kwituje Vanjoki.

Vanjoki zwraca również uwagę na jeszcze jeden problem Nokii – niemal całkowitej absencji firmy na rynku amerykańskim.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.