Moduł OLED, zasilany prądem przemiennym

OLED zasilany prądem przemiennym

Inżynierowie z Philips Research stworzyli pierwszy na świecie moduł OLED, zasilany prądem przemiennym, co być może pozwoli na szersze przyswojenie nowej technologii przez rynek.

Badacze z laboratorium Philips Research stworzyli moduł OLED, który jest zasilany bezpośrednio z tradycyjnego gniazdka domowego z prądem przemiennym. Ma to pozwolić na znacznie szersze przyswojenie źródeł światła OLED na rynku, jako że nie będą one potrzebować dodatkowych obwodów zasilania. To zaś uczyni nowe produkty prostszymi, tańszymi i bardziej elastycznymi w sposobie wykorzystania. Niestety, żadnych szczegółów technicznych odnośnie nowego źródła światła nie znamy – wiemy tylko tyle, że ma być lepsze od technologii LED. Resztę zweryfikujemy, kiedy nowe moduły OLED zasilane prądem przemiennym trafią do masowej produkcji – najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.