Google gmera przy Operze

Opera radzi sobie z Instant Search – Google oszukuje?

Instant Search działa na wszystkich przeglądarkach poza Operą. Tak przynajmniej twierdzi Google. Jednak wystarczy ustawić przeglądarkę tak, by przedstawiała się jako Firefox, i nagle wszystko działa jak należy.

Google Instant Search, czyli najnowsza rewolucja w świecie Google’a działa na wszystkich aktualnych wersjach przeglądarek, poza Operą, na której „występują problemy i na razie ta funkcjonalność nie będzie dostępna dla tej przeglądarki”. Faktycznie, Google wykrywa Operę i prezentuje jej starszą wersję interfejsu.

Sęk w tym, że ustawienia Opery pozwalają na „kłamanie” i przedstawianie się za inną przeglądarkę. Proponujemy więc prosty eksperyment: zmieńcie ustawienia na przedstawianie się jako Firefox i wejdźcie na Google jeszcze raz. Działa? Działa. Jakieś błędy? Póki co, brak.

Trzeba przyznać, że Opera jest coraz bliżej ideałowi, czyli przeglądarce Google Chrome. Czyżby w ten sposób Google chciał zniechęcać do najgroźniejszej w tym momencie dla siebie konkurencji? Jeżeli tak, to bardzo nieładnie…

Dodamy jeszcze tylko, że Opera pracuje już nad aktualizacją, która zlikwiduje konieczność „oszukiwania”.

Przeglądarkę Opera pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.