Nokia traci, ale z nowym CEO ma zamiar ulec szybkiej przemianie

Pracownik Microsoftu zostanie nowym CEO firmy Nokia

Największy producent telefonów komórkowych, szuka nowego CEO. Miejsce Olli-Pekki Kallasvuo ma zająć Stephen Elop - obecnie szef biznesowego oddziału w firmie Microsoft.

Pod koniec lipca informowaliśmy was o tym, że Nokia rozpoczęła poszukiwania nowego dyrektora generalnego, gdyż udziałowcy nie są zadowoleni z pracy obecnego szefa – Olli-Pekki Kallasvuo. Z najnowszych informacji wynika, że jego miejsce ma zająć Stephen Elop, obecnie pełniący funkcję szefa biznesowego oddziału Microsoftu. Zmiana na stanowisku zarówno prezydenta, jak i dyrektora generalnego Nokii, ma nastąpić 21 września. Elop jest prawdziwym obieżyświatem – pracował na stanowiskach kierowniczych już między innymi w Juniper Networks, Adobe Systems oraz Macromedii.

Tymczasem Olli-Pekka Kallasvuo otrzyma odprawę w łącznej wysokości 4,6 miliona euro, co powinno mu osłodzić nieco utratę stanowiska, choć do 34,5 miliona dolarów, które po zwolnieniu zarobił były CEO firmy HP, nieco brakuje…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.