USA to jeden z naważniejszych rynków dla producentów smartfonów

Programiści wysoko cenią iOS-a i Androida, mają w nosie Symbiana i MeeGo

W ankiecie przeprowadzonej przez International Data Corporation i Appcelerator głosowało ponad 2 000 programistów. Zdecydowanymi faworytami do pisania aplikacji okazały się iOS i Android.

Złe wieści dla Nokii. Wygląda na to, że lider wśród smartfonów coraz bardziej traci zainteresowanie programistów. Aż 91 procent z nich jest zainteresowanych pisaniem aplikacji dla iOS-a (84 procent tworzyłoby również aplikacje dla iPada), a 82 procent wybrałoby Androida (62 procent pisałoby aplikacje również dla tabletów). Te dwa systemy to zdecydowani liderzy, dalej już jest tylko gorzej.

Względnie nieźle wypadły BlackBerry OS i Windows Phone 7, którymi wyraziło zainteresowanie, odpowiednio, 34 procent (16 procent pisałoby również dla tabletów) i 28 procent programistów. Ostatnie liczące się miejsce zajął webOS z 16-procentowym wynikiem, z czego wszyscy pisaliby aplikacje również na tablety z tym systemem.

Nokia pozostaje na szarym końcu. Aplikacje dla Symbiana chce tworzyć 13 procent programistów, zaś dla MeeGo 7 procent, czyli… tyle samo, ile dla czytnika Kindle.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.