Przedni panel dla portów USB 3.0 od ASRocka

ASRock chce spopularyzować standard USB 3.0. W tym celu proponuje rozwiązanie znane już z poprzedniej generacji tego złącza: wyprowadzenie portów na front komputera, by wygodniej podłączać do nich urządzenia.

Od czasu, kiedy w zeszłym roku pojawiły się pierwsze urządzenia wyposażone w USB 3.0, liczba płyt głównych z USB 3.0 regularnie rosła. Jak powszechnie wiadomo, w większości płyt głównych USB 3.0 umieszczone jest w obrębie panelu tylnego, co jest średnio wygodnym rozwiązaniem w przy codziennym stosowaniu. Właśnie dlatego dział rozwoju firmy ASRock zaprojektował coś nowego – najnowsze płyty ASRock wyposażone są w wyjątkowy panel frontowy, który posiada dwa dodatkowe USB 3.0. Panel ten pozwala na łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do USB 3.0.

Panel umożliwia rozszerzenie funkcjonalności płyty o dwa dodatkowe USB 3.0. Wystarczy jedynie podłączyć go do specjalnego złącza na płycie głównej i zamontować w odpowiedniej zatoce obudowy. Najnowsze rozwiązanie zastosowano zarówno w płytach Intel, jak i tych stworzonych z myślą o procesorach AMD. Znajdziemy je w płytach X58 Extreme6, P55 Extreme4, 890FX Deluxe4 i 890GX Extreme4.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.