Elastyczne wyświetlacze AMOLED z plastikowymi panelami zastąpią teraźniejsze rozwiązanie Super AMOLED

Samsung znacznie zwiększy produkcję ekranów AMOLED w 2011 roku

Południowokoreański gigant zamierza znacznie zwiększyć produkcję wyświetlaczy AMOLED (i Super AMOLED) w 2011 roku - z 3 milionów w dniu dzisiejszym, do 30 milionów egzemplarzy.

Chociaż Samsung należy do największych producentów paneli LCD na całym świecie, to doskonale zdaje sobie sprawę, że era ciekłokrystalicznych wyświetlaczy powoli się kończy, zwłaszcza w segmencie smartfonów. Dlatego w 2011 roku, południowokoreański producent zamierza zwiększyć produkcję małych wyświetlaczy AMOLED i Super AMOLED z 3 milionów egzemplarzy produkowanych dzisiaj, aż do do 30 milionów sztuk w przyszłym roku.

Pomóc ma w tym inwestycja 2,1 miliarda dolarów w nową fabrykę produkcyjną, zlokalizowaną w południowej części Seulu, która zajmie się właśnie produkcją niewielkich (<5 cali) ekranów, wykonanych w technologi Active Matrix OLED. Samsung szacuje, że sprzedaż urządzeń z ekranami AMOLED wzrośnie 35-krotnie i osiągnie wartość 700 milionów sprzedanych egzemplarzy do 2015 roku. Dowiedzieliśmy się również, że po latach inwestycji, Samsung wreszcie zaczął zarabiać na swojej nowej technologii. W tej chwili jest największym producentem ekranów AMOLED.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.