Seria mobilnych kart graficznych 400M od NVIDII – wydajność, na którą cię stać

Czy każdy notebook musi mieć superwydajną kartę graficzną? W erze konsol do gier: niekoniecznie. Wie to NVIDIA, i tym się kierowała prezentując mobilne chipy z rodziny Fermi.

Rodzina mobilnych układów graficznych 400M powiększyła się o pięć nowych chipów typu middle-end. Innymi słowy, pojawiła się najnowsza generacja kart graficznych do notebooków, które mają być „dostatecznie wydajne” a przy okazji tanie. Ich nazwy to GT 445M, GT 435M, GT 425M, GT 420M i GT 415M a także najwydajniejsze GTX 470M i GTX 460M.

Głównymi wyróżnikami nowych układów jest 40-nanometrowy proces produkcyjny, obsługa DirectX 11, CUDA, PhysX a także kompatybilność z systemem Optimus (możliwość przełączenia się na mniej wydajną, bardziej energooszczędną wbudowaną kartę w chipsecie). Generowanie obrazu 3D również będzie możliwe we wszystkich układach poza dwoma najtańszyjmi.

Karty, według zapewnień firmy NVIDIA, będą o około 40 procent wydajniejsze od poprzedniczek (rodzina 300M). To jednak będą musiały potwierdzić niezależne testy.

Szczegółowe dane techniczne znajdziecie w galerii, tuż za zdjęciami samych układów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.