Sukces Chrome'a cieszy, to solidna przeglądarka. Opera, której również kibicujemy, odnotowała jednak spadek

Statystyka: Internet Explorer traci, iOS popularniejszy od Linuksa

Według badań Net Applications, Internet Explorer nie tylko przestał zwiększać swój udział rynkowy, a wręcz zaczął go tracić. Najwięcej zyskała przeglądarka Google'a.

Internet Explorer od kilku miesięcy powoli, ale systematycznie zwiększał swój udział na rynku. Do czasu. Najnowsze wyniki Net Applications sugerują, że przeglądaka Microsoftu zmniejszyła swój udział z 60,74 do 60,40 procent. Nieznacznie polepszyła się sytuacja Firefoksa (wzrost o 0,02 procent) i Safari (0,07 procent).

Zahamowany został również wzrost Opery (spadek z 2,45 do 2,37 procenta). Najwięcej zyskał Chrome, który „urósł” z 7,16 do 7,52 procenta.

Z kolei jeśli chodzi o wyniki dotyczące systemów operacyjnych, to mamy tu dużo ciekawsze przetasowania. Pomijając już tradycyjną dominację systemu Windows (91,34 procenta), to coraz mniej mamy na rynku komputerów z systemem Mac OS X (spadek o 0,33 procenta do 5 procent). Ciekawostką za to jest system iOS, który ma już lepsze wyniki, niż Linux (odpowiednio 1,13 procent i 0,85%).

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.