Steam zaktualizuje sterowniki do Radeona

Steam zadba o aktualizację sterowników graficznych

AMD ogłosiło, że będzie współpracowało z Valve i należącą do studia platformą Steam. Sprzętowy gigant chce wykorzystać mechanizmy społecznościowe do aktualizowania sterowników komputerów graczy.

Według badań przeprowadzonych poprzez platformę Steam, 87 procent kart graficznych na rynku zgodnych ze standardem DirectX 11 to urządzenia Radeon z serii 4800. I może właśnie to badanie skłoniło AMD do współpracy z Valve, czyli właścicielem Steama.

Dla niewtajemniczonych: Steam to połączenie sklepu z grami i platformy do grania multiplayer. Aplikacja pozwala na zakup gier (nie tylko Valve, są tam obecne największe tytuły największych wydawców), dba o ich aktualizację a także umożliwia rozgrywanie gier typu multiplayer. Mechanizm aktualizacyjny od teraz będzie też dbał o to, by sterowniki do kart graficznych marki AMD były zawsze aktualne.

Pomysłu, tak jak wszystkich wyręczających użytkowników z czynności zupełnie nie potrzebnych, gratulujemy!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.