Trzyrdzeniowy procesor Armada 628

Trzyrdzeniowy procesor Marvella dla smartfonów i tabletów

Firma Marvell przygotowuje nowy procesor Armada 628, który ma być wyposażony w trzy rdzenie. Układ przeznaczony będzie dla smartfonów i tabletów.

Firma Marvell pracuje nad nowym procesorem dla urządzeń mobilnych, typu smartfon czy tablet. Zamiast dwóch rdzeni, co byłoby dość naturalnym krokiem po erze procesorów jednordzeniowych, układ o nazwie Armada 628 ma posiadać trzy rdzenie, z czego dwa pracujące z częstotliwością 1,5 GHz. Dodatkowo, układ ma poradzić sobie z wyświetlaniem trójwymiarowej grafiki na dwóch ekranach o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Trzeci rdzeń z zegarem 624 MHz odpowiedzialny będzie za przydzielanie zadań dwóm pozostałym rdzeniom, a ponadto zajmie się zarządzaniem poboru mocy.

Według producenta, urządzenie z procesorem Armada 628 i standardową baterią, pozwoli nawet na 10 godzin ciągłego odtwarzania filmów w jakości Full HD. Procesor posiada 1 MB pamięci L2 cache i oferuje wsparcie dla standardów HDMI oraz USB 3.0.

Według niepotwierdzonych informacji, pierwsze urządzenia z procesorem Armada 628 mają pojawić się w 2011 roku. Z pewnością zainteresowana będzie nim firma RIM, której większość „Jeżynek” opiera się właśnie na układach Marvella.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.