Trzyrdzeniowy procesor Armada 628

Trzyrdzeniowy procesor Marvella dla smartfonów i tabletów

Firma Marvell przygotowuje nowy procesor Armada 628, który ma być wyposażony w trzy rdzenie. Układ przeznaczony będzie dla smartfonów i tabletów.

Firma Marvell pracuje nad nowym procesorem dla urządzeń mobilnych, typu smartfon czy tablet. Zamiast dwóch rdzeni, co byłoby dość naturalnym krokiem po erze procesorów jednordzeniowych, układ o nazwie Armada 628 ma posiadać trzy rdzenie, z czego dwa pracujące z częstotliwością 1,5 GHz. Dodatkowo, układ ma poradzić sobie z wyświetlaniem trójwymiarowej grafiki na dwóch ekranach o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Trzeci rdzeń z zegarem 624 MHz odpowiedzialny będzie za przydzielanie zadań dwóm pozostałym rdzeniom, a ponadto zajmie się zarządzaniem poboru mocy.

Według producenta, urządzenie z procesorem Armada 628 i standardową baterią, pozwoli nawet na 10 godzin ciągłego odtwarzania filmów w jakości Full HD. Procesor posiada 1 MB pamięci L2 cache i oferuje wsparcie dla standardów HDMI oraz USB 3.0.

Według niepotwierdzonych informacji, pierwsze urządzenia z procesorem Armada 628 mają pojawić się w 2011 roku. Z pewnością zainteresowana będzie nim firma RIM, której większość „Jeżynek” opiera się właśnie na układach Marvella.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.