Twitter wydaje aplikację na iPada

Twitter ogłosił dziś na swoim oficjalnym blogu, że aplikacja pozwalająca na łatwy dostęp do jego serwisu poprzez iPada jest już zatwierdzona. W związku z tym lada chwila powinna znaleźć się na App Store.

Podobne aplikacje mają już zarówno telefony z Androidem, jak i starszy brat iPada – iPhone. Program dla tabletu Apple’a znacznie się od nich różni. Zmieniono okienka, poprawiono wsparcie dla mediów i obsługę dotykową. Po prawej stronie umieszczono pasek boczny ze skrótami, takimi, jak ulubione blogi i wyszukiwanie. Program pozwala na łatwe przełączenie się pomiędzy oknami. Wystarczy tylko przeciągnąć palcem po ekranie w lewo lub w prawo.W związku z tym tablet z zainstalowaną aplikacją ma się stać bardziej przyjazny użytkownikom.

Dodano też przydatne multidotykowe funkcje. Np. umieszczenie dwóch palców na danym tweetcie i przeciągnięcie w dół, przeniesie nas os razu na ekran komentarzy.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.