W ramach usług przygotowawczych do budowy Systemu opracowano i uruchomiono projekt, wykorzystujący kodowanie MPEG-4 HD/SD w Systemie Multipleksu

UOKiK sprawdzi czemu nie mamy jeszcze telewizji dla telefonów komórkowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się porozumieniu operatorów komórkowych w sprawie mobilnej telewizji. UOKiK sprawdzi, czy firmy miały prawo zawrzeć porozumienie.

Kiedy dwa lata temu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na rezerwację częstotliwości przeznaczonych do świadczenia hurtowych audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych w technologii DVB-H, wzięły w nim udział spółka Info-TV-FM oraz konsorcjum Mobile TV, którego członkami byli Polkomtel. Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel i P4. Przetarg wygrała pierwsza spółka, dzięki czemu to ona będzie dostawcą mobilnej telewizji. A kto będzie jej klientem? Operatorzy sieci komórkowych. I tu, ponoć, zaczynają się schody…

UOKiK sprawdzi, czy członkowie Mobile TV nie uzgodnili między sobą niechęci do dalszej współpracy z Info-TV-FM. Wymiana informacji oraz dokonywanie uzgodnień dotyczących kształtowania relacji z Info-TV-FM pomiędzy Polkomtelem, Polską Telefonią Cyfrową, PTK Centertel i P4 mogły naruszać przepisy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Postępowanie powinno być zakończone nie później niż w terminie 5 miesięcy od dnia jego wszczęcia.

0
Źródło: Internet Standard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.