Chrome zaczerpnie parę pomysłów z IE, czy też Wilson zajmie się zupełnie czymś innym?

Współtwórca Internet Explorera będzie teraz pracował dla Google’a

Chris Wilson, odpowiedzialny za architekturę platformy Internet Explorer, po 15 latach pracy w Microsofcie przenosi się do Google'a. Dopóki nie skończy mu się kontrakt z Redmond, będzie pełnił rolę przedstawiciela deweloperów.

Wilson nie będzie póki co pracował nad Chrome’em – zabrania mu tego kontrakt z Microsoftem, który wygasa za rok. Do tego czasu będzie pełnił funkcję łącznika pomiędzy programistami a Google’em. – Pomogłem IE tak, jak tylko mogłem, a teraz czuję, że to dobra chwila na pomyślenie nad dalszą karierą i zdałem sobie sprawę, że czas rozprostować skrzydła poza Microsoft – czytamy na blogu Wilsona.

Chris Wilson pracowal nad Internet Explorerem od 1995 roku. Podczas opracowywania dziewiątej wersji przeglądarki był odpowiedzialny za zgodność z otwartymi standardami oraz za silnik Chakra odpowiedzialny za przetwarzanie skryptów JavaScript.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.