Produkty Apple'a to zmutowane wirusy?

Założyciel Acera: Produkty Apple’a są jak „zmutowane wirusy”

Stan Shih, założyciel tajwańskiej firmy Acer, powiedział w jednym z wywiadów, że szanuje firmę Apple, ale ich produkty są niczym więcej jak przereklamowane, zmutowane wirusy.

Według Shiha, rynek może mieć na razie problemy z wyeliminowaniem tych „wirusów”, ale w ostatecznym rachunku znajdzie sposób, aby odizolować tę firmę (w domyśle Apple’a) i się na nią uodpornić. Założyciel Acera przyznaje jednak, że gigant z Cupertino zasługuje na to, żeby być szanowanym, jako że prowadzić kompletnie inną strategię w porównaniu z innymi, bardziej tradycyjnymi firmami IT. Steve Jobs od zawsze poszukiwał rewolucji, podczas gdy inni naturalnie ewoluowali i tworzą produkty w bardziej solidny sposób. Jednakże bazując na doświadczeniach z historii, rynek ewoluujący naturalnie, zawsze okaże się silniejszy – tłumaczy Shih.

Założyciel Acera przypomina, że Windows przyciągnął do siebie większość firm IT, natomiast rynek Apple’a okazuje się ograniczony – z udziałem znacznie mniejszym niż „otwarta grupa platformy Windows”.

Co wy na to?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.