3D bez okularów? Toshiba ma już pierwsze telewizory, które to potrafią

Toshiba już jakiś czas temu obiecała telewizory 3D, do których nie potrzeba okularów. Firma dotrzymała słowa: w Japonii pojawiły się pierwsze modele. Niestety, jest drogo.

Ile kosztuje 20-calowy, bezokularowy telewizor 3D? Niestety, aż 2 900 dolarów. Na tyle bowiem wyceniono model 20GL1. Oprócz możliwości wyświetlania trójwymiarowego obrazu, urządzenie umieszczone na olbrzymim podnóżku może się pochwalić możliwością wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1 280 x 720 pikseli na panelu podświetlanym diodami LED. Telewizor ma porty HDMI, USB i LAN a także obsługuje standard Regza Link. Całością zarządza procesor Cell.

Dla mniej zamożnych Toshiba proponuje 12-calowy 12GL1. Podświetlany diodami LED panel wyświetla obraz o rozdzielczości 466 x 350 pikseli i posiada ten sam zestaw portów, co jego większy brat, który w mniejszym stopniu przypomina cyfrową ramkę do zdjęć… Dodatkowo, w telewizorze jest slot na karty SD. Całość kosztuje 1 450 dolarów.

Oba urządzenia wykorzystują technologię multi-paralaksy do wyświetlania obrazu 3D bez potrzeby korzystania z okularów.

Oba telewizory będą, póki co, sprzedawane tylko w Japonii.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.