Google lubi często zmieniać cyferki oznaczające numer wersji...

Android 3.0 jeszcze w tym roku, jego następca w połowie przyszłego

Google powiadomił swoich partnerów, że Android 3.0 wkrótce będzie gotowy. Pierwsze prototypy tabletów pojawią się już w grudniu.

Tablety z Androidem 3.0 pojawią się na rynku już w styczniu. Swoją ofertę przedstawią wtedy Acer, Asustek Computer i Micro-Star International. Pojawi się też uaktualniony o nową wersję systemu Galaxy Tab od Samsunga a także niezdefiniowane jeszcze produkty od HTC i Motoroli. Android 4.0 ma z kolei pojawić się w drugiej połowie 2011 roku.

Licencja na Androida (z Google Experience, czyli Gmailem, Marketem, itd., sam system jest darmowy) kosztuje około 10 dolarów. Na Windows około 55 dolarów. Co więcej, Windows kompatybilny jest tylko z intelowskimi procesorami, droższymi średnio o 30 dolarów od rozwiązań Microsoftu. Można się więc spodziewać szturmu iPad-killerów, z których zyski czerpać będzie m.in. Google, zarówno z samych licencji, jak i reklam wbudowanych w system…

Czytaj też: Około 30 dolarów od każdego smartfona z Androidem idzie do kieszeni Microsoftu

0
Źródło: DIGITIMES Systems
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.