Apple nie toleruje podróbek, Meizu M8 znika z rynku

To się musiało stać, prędzej czy później. Chińska firma Meizu pod wpływem nacisków przestała produkować swojego smartfona M8, który wygląda zupełnie jak iPhone.

Meizu zwróciło na siebie uwagę niedawnym zażaleniem, że Apple skopiowało wygląd swojego smartfona, inspirując się chińskim produktem. Niestety, jak się okazało, zwróciło to uwagę również samego zainteresowanego. Gigant z Cupertino wymusił zaprzestanie dalszej produkcji (na co Meizu przystało) oraz zakaz dalszej sprzedaży (na co chiński producent się już nie zgodził).

Roszczenia Apple’a to poważny cios dla Meizu – M8 jest jednym z flagowych produktów tej firmy. Dyrektor firmy, Jack Wong, z optymizmem patrzy jednak w przyszłość. Oparty na Androidzie smartfon M9 ma pojawić się w sklepach w grudniu i zapowiada się całkiem nieźle. Jego firma musi „tylko” do tego czasu wytrzymać presję finansową związaną z wycofaniem M8.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.