Czysta woda dla kazdego, mechaniczna ręka dla Luke’a Skywalkera i superenergooszczędna żarówka LED

Dean Kamen, twórca Segway'a, wygłosił wykład podczas konferencji TECHMED 2010, w którym opowiedział o technologii, która ma ułatwić życie tym, którzy bardzo tego potrzebują.

Sztuczna ręka, dokładnie taka, jaką miał Luke Skywalker? A może filtr, który potrafi odzyskać pitną wodę z praktycznie każdej cieczy? Jak się okazuje, ta technologia już istnieje. Kamen szuka jedynie producentów, którzy byliby zainteresowani wprowadzenia jej na rynek. Jak twierdzi Kamen, tego typu urządzenia mogą się okazać szczególnie przydatne w krajach rozwijających się. Tam też będą one testowane. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, urządzenia trafią do dystrybucji. I, co ważne, nie będą astronomicznie drogie.

Na szczęście Kamen zaprezentował też kilka produktów, z których skorzystasz niekoniecznie mieszkając na pustyni z odciętą ręką.  Co powiecie na 450-lumenową żarówkę, która pobiera raptem 7 watów energii i kosztuje niecałe 25 dolarów? W przyszłym roku będzie ona już do kupienia, dzięki współpracy inżyniera z firmą Cree.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.