Następna generacja iPhone'a z dwurdzeniowym procesorem?

Dziura w iOS-ie pozwala na obejście zablokowanego ekranu

Luka w najnowszym mobilnym systemie operacyjnym Apple'a, pozwala na dostęp do listy kontaktów i klawiatury iPhone'a, nawet jeśli telefon jest zablokowany.

Luka w systemie operacyjnym iOS 4.1 pozwala korzystać z zablokowanego iPhone’a – zarówno oryginalnego, jak i po jailbreak’u. Aby obejść blokadę telefonu, wystarczy kliknąć przycisk „Połączenie alarmowe”, trzykrotnie wcisnąć krzyżyk, wcisnąć przycisk do wykonania połączenia i natychmiast nacisnąć sprzętowy przycisk blokady telefonu.

W taki sposób uzyskujemy pełny dostęp do aplikacji bezskutecznie zablokowanego iPhone’a – książki adresowej, voicemail, historii połączeń oraz do samej funkcji wykonywania połączeń. Co więcej, działa nawet usługa Voice Control. Po wykonaniu tych czynności, nie zawsze jest możliwy powrót telefonu do stanu z blokadą. Nie trzeba jednak wyłączać telefonu – wystarczy wcisnąć któryś z kontaktów, wykonać połączenie i od razu zakończyć połączenie. Wtedy ukaże nam się z powrotem zablokowany ekran, proszący o hasło.

Nie wiadomo, czy luka zostanie załatana wcześniej, niż przy okazji wydania nowej wersji systemu iOS 4.2 w listopadzie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.