Ekran HTC HD7 vs. Samsung Omnia 7… Fight!

Chcecie zobaczyć, jak wyglądają ekrany najnowszych telefonów z Windows Phone 7? Mieliśmy w rękach dwa największe z nich, HTC HD7 i Samsunga Omnię 7 i oto, jak wyglądają położone jeden obok drugiego.

Dwa największe telefony z Windows Phone 7: Samsung Omnia 7 z ekranem 4″ wykonanym w technologii AMOLED oraz HTC HD7 z wyświetlaczem LCD o przekątnej 4,3″.  Zwróćcie uwagę na dwie rzeczy:

  • Po pierwsze, ekran Omni ma wyraźnie lepszy kontrast, a wyświetlane przez niego kolory są znacznie bardziej nasycone. Prawdę mówiąc, na żywo wyglądały wręcz na trochę przerysowane i nienaturalne (zdjęcie nieco załagodziło ten efekt)
  • Po drugie, mimo wyraźnie większego wyświetlacza, HTC HD7 jest nie tylko praktycznie tej samej wielkości (a nawet nieco mniejszy) telefon Samsunga, ale też jest od niego cieńszy.

Acha, warto zauważyć, że Windows Phone 7 umożliwia zmianę koloru tła praktycznie całego interfejsu (zapraszamy do obejrzenia naszego wideoprzewodnika, gdzie pokazujemy jak to wygląda).

Jeśli wybierzemy kolor czarny, wyświetlacz AMOLED będzie zużywał sporo mniej prądu

, niż jeśli zdecydujemy się na białe tło. Ciekawe, czy da się zmierzyć różnicę w testach! Czekamy niecierpliwie na nasz egzemplarz testowy…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.