Epson Stylus Photo PX820FWD

Najlepiej wyposażony, największy, najszybszy model drukarki wielofunkcyjnej firmy Epson trafił pod lupę laboratorium Chip. Trzeba przyznać, że Epson Stylus Photo PX820FWD nie zawiódł moich oczekiwań.
Epson Stylus Photo PX820FWD

Po pierwsze bogate wyposażenie i funkcjonalność. Właściwie wszystko co potrzeba tu znajdziemy. Na początek interfejsy USB 2.0 HS, LAN, WLAN “n”, oraz PictBridge, że o złączach kart pamięci nie wspomnę. Drukarka została wyposażona w automatyczny dupleks – koniec z ręcznym przekładaniem kartek. Jako że jest to urządzenie z faksem, do dyspozycji użytkownika oddaje też automatyczny podajnik skanera (ADF) mieszczący 30 arkuszy papieru. Funkcjonalność poprawia duży (prawie 20 cm) panel z dotykowymi  przyciskami mieszczący także dotykowy ekran (o przekątnej 8,9 cm). Menu jest klarowne i intuicyjne zatem znalezienie potrzebnych funkcji raczej nie sprawi problemów, nawet niedoświadczonym użytkownikom.

Jeden z najlepszych wyników w całym rankingu, wynik w połączeniu z bardzo dobrą jakością zdjęcia - rewelacyjny.

Jeden z najlepszych wyników w całym rankingu, wynik w połączeniu z bardzo dobrą jakością zdjęcia – rewelacyjny.

Po drugie szybkość i jakość. Drukarka dość szybko radzi sobie z dokumentami i grafiką. Zdjęcia powstają wręcz w rekordowym tempie. Co najważniejsze jakość zdjęć jest bardzo dobra. Nie przez przypadek w nazwie znalazło się słowo “Photo”. Także dość szybko i dobrze to urządzenie radzi sobie z kopiowaniem. Jeden z najlepszych czasów kopiowania strony A4 w kolorze. Skaner to także jasny punkt tego sprzętu. Wysoka rozdzielczość, rzadko spotykana w wielofunkcyjnych drukarkach, szybka praca i niezła jakość w połączeniu z funkcjonalnym sterownikiem podnoszą znacząco komfort pracy.

Także skaner radzi sobie szybko ze zdjęciami (i nie tylko), bardzo dobry wynik.

Także skaner radzi sobie szybko ze zdjęciami (i nie tylko), bardzo dobry wynik.

Oczywiście jak z każdym urządzeniem związane są pewne niedogodności. Szybka praca to także nieco wyższy poziom hałasu podczas drukowania. Ponadto sprzęt ma spore gabaryty, szczególnie jeśli chodzi o głębokość – po rozłożeniu tacy wyjściowej osiąga ponad 65 cm.

Z kopiowaniem to urządzenie radzi sobie równie dobrze i śmiało konkuruje z typowymi urządzeniami dla biura.

Z kopiowaniem to urządzenie radzi sobie równie dobrze i śmiało konkuruje z typowymi urządzeniami dla biura.

Niemniej jednak takie urządzenie to nie lada gratka. Przyda się w firmie (faks) i w domu (zdjęcia), zaspokajając potrzeby nawet wymagających użytkowników. Jeszcze słowo o cenie. Na pierwszy rzut oka w sklepie Epsona wydaje się dość wysoka. Jeśli jednak poszukamy tego urządzenia w sklepach internetowych, to cena jak na tej klasy wielofunkcyjną drukarkę, okaże się naprawdę bardzo atrakcyjna.

Robert Dutkiewicz