SSD Kingstona na miejscu...

[Film] Czy warto wymienić HDD na SSD? A jeśli, to jak? Zobacz!

O ile rzeczywiście SSD jest szybszy od HDD w tym samym laptopie? Czy warto się przesiąść? A jeśli tak, to jak zrobić to w możliwie najprostszy sposób? Sprawdziliśmy to!

Przed wami dwa filmy: na pierwszym z nich porównujemy osiągi tego samego laptopa z dyskiem HDD i napędem SSD. W obu przypadkach sprawdziliśmy czas startu systemu, szybkość konwertowania i otwierania prezentacji czy w końcu wydajność w benchmarku. Różnica naprawdę robi wrażenie, chociaż użyliśmy dysku Kingston SSD V-Series 64GB, a więc napędu należącego do najwolniejszych (ale też i najtańszych) urządzeń SSD.

Drugi film przedstawia całą procedurę wymiany dysku HDD na SSD wraz z przenosinami systemu i wszystkich danych. Cała operacja trwała tylko 20 minut! (Nie, film nie pokazuje wszystkiego minuta po minucie – pozwoliliśmy sobie nieco go skrócić. Mamy nadzieję, że nie macie nam tego za złe? 😉

Porównanie wydajności

Montaż dysku SSD

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.